Koncert kapely Geronimo

Křest nového videoklipu

3. dubna 2019 od 20 hodin

Autorská pop-rocková kapela Geronimo, která u nás minulý rok pokřtila svou první oficiální desku, se pro velký zájem vrací do Planetária. Kromě koncertu samotného dojde také k uvedení a křtu nového videoklipu ke skladbě „Tvoje“ z alba „Za obručí světa“.  Vystoupení bude doprovázeno unikátní celooblohovou projekcí s – nejen – vesmírnou tématikou, kterou je také výrazně ovlivněn význam písňových textů této pražské kapely.

Vstupné 200,- Kč

 

Uskutečněné akce 

Koncert K. Kahovec + V. Sodoma

15. května 2018 od 19.30

K. Kahovec – Svou lásku jsem rozdal, Poprava blond holky, Paní v černém, Háj modřínů

V. Sodoma – Black is Black, Zlatý důl, Hush

vzpomínka na Petra Nováka

Geogre & Beatovens – Já budu chodit po špičkách, Hvězdičko blýskavá, Povídej, Náhrobní kámen, Co je to láska, Přátelství na n-tou

Pořad je vhodný pro širokou veřejnost
Projekční sál Cosmorama (projekce na klenbu nad sálem)
Projekční systém SkySkan Definiti 8K
Plné vstupné 250 Kč

THE TIP OF THE TONGUE (Mám to na jazyku)

středa 18.4.2018 od 19.00 hodin
čtvrtek 19.4.2018 od 19.00 hodin

Projekční sál Cosmorama (projekce na klenbu nad sálem)
Vstupné 290 Kč

 

Vlámský spisovatel a dramatik Pieter De Buysser vytvořil show pro budovu planetária. Kosmologický příběh o přenosných zrcadlech částic, kosmických vírech, černých dírách a hvězdných systémech, stejně jako o Raymondu a Grace. Filantrop s logopedickou vadou a obrovskou vírou v pokrok se rozhodne postavit vesmírnou loď. Příběh sám překonává výraznou časoprostorovou křivku. Tou prochází třeba holčička, kterou už mesiáš unavuje nebo ztracený detektiv, jehož už nikdo nehledá. Napětí postupně narůstá díky přenosnému urychlovači částic, vírům v Jihočínském moři, tuctu mlhovinových spirál a majestátní černé díře. Všechny prvky téhle planetární show – ač zcela vybájené – totiž přesto odrážejí současnou politickou a vědeckou realitu. The Tip of the Tongue: zkoumání hranic pro nacionalisty, lekce lokálního místopisu pro kosmopolity, kosmologická přednáška pro průkopníky nové vize světa.

Pieter De Buysser (*1972) je nizozemsky píšící spisovatel, žije a pracuje v Bruselu. Jeho román „Řezači kamene“ vyšel v červnu 2016 česky v nakladatelství Argo. Je autorem více než 25 textů pro divadlo či performanci. Jeho díla získala ocenění v několika evropských zemích, on sám bývá označován za „Fenomén vlámského divadla“ či „vypravěče 22. století“. Jeho práce byla popsána jako „hold kritickému myšlení, humoru a vypravěčskému umění“ (Cobra, Belgie), v němž se „magicky snoubí poetika a politika“.

Anglicky s českými titulky.

Koncert GERONIMO: Křest desky „Za obručí světa“

pátek 6. 4. 2018 od 19.30 hodin

Projekční sál Cosmorama (projekce na klenbu nad sálem)
Vstupné 150 Kč

Křest nové desky kapely Geronimo, „Za obručí světa“, se uskuteční právě pod kopulí pražského planetária.

Kapela Geronimo hraje výhradně vlastní tvorbu laděnou do pop-rocku, obohacenou výraznými přesahy do jiných žánrů. V českých textech zpěvačky Lenky Vaňousové je patrný důraz na obsah, sdělení a jemnou symboliku.

 

Kapela byla založena v roce 2011. Ještě téhož roku se s autorským repertoárem objevila na Muzikus stage na Sázavafestu a od té doby vystupuje na klubové scéně i letních festivalech.

Geronimo nahráli v roce 2012 eponymní demosnímek, v prosinci roku 2017 vydali ve vlastní režii své první oficiální album „Za obručí světa“. Myšlenkový význam písňových textů je věnován převážně metafyzickému zkoumání světa a vesmíru – vnitřního, i toho, který nás obklopuje.

Tvorbu kapely je možno najít na stránkách Geronimomusic.cz.

Koncert ATARÉS

Středa 4. dubna 2018
od 19.30 hodin

Latinsko-americká hudba okořeněná vlivem jazzu, funky a reggae

Skupina Atarés se zaměřuje na interpretaci zejména kubánské a latinskoamerické hudby. Většina skladeb pochází z Kuby, ale také z dalších zemí latinské ameriky – Mexika, Brazílie, Peru, Bolívie či Argentiny. Skupina má v repertoáru jak skladby převzaté, tak vlastní kompozice z autorského týmu členů Atarés. Páteří repertoáru jsou skladby z projektu Buena Vista Social Club, dále taneční styly (cha-cha, mambo, bolero, son, guajira), ale také songy ovlivněné jazzem, funky a reggae. Téměř v každé písni má své místo improvizace.

Atarés, která se již od roku 2002 snaží svojí hudbou bavit publikum, ale také bořit hranice mezi národy, rasami, generacemi i hudebními styly. Osud i náhoda tomu chtěly a namíchaly nezaměnitelný koktejl z výrazných uměleckých individualit a zároveň pohodových lidí. A tak na naších vystoupení můžete shlédnout nejen brilantní muzikantské výkony, ale i zažít zábavu a uvolnění při tanci v nakažlivě opojných rytmech. Propojte si v mysli horečný kubánský temperament a náš evropsky racionální pohled – a to jsou právě Atarés.

Projekční sál Cosmorama (projekce na klenbu nad sálem)
Vstupné 130 Kč

Koncert SKETY

Koncert v Planetáriu bude ojedinělý.
Mnohem více improvizační. Než obvykle!

SKETY jsou šestičlenné vokální těleso, které působí na domácí i mezinárodní scéně od roku 2014, kdy vyhráli první místo v jazzové kategorii na mezinárodním festivalu vokal.total v Grazu. V roce 2017 na labelu Warner Music jim vyšlo CD „Týdytý“, které je plné autorské tvorby a skvělých hostů. Jejich debutové CD se jmenuje „Skety“ a bylo v roce 2015 nominováno ve čtyřech kategoriích na mezinárodní žánrové ceny CARA (Contempoprary A Cappella Recording Awards). Hlásí se k odkazu jazzových a cappella souborů, ale jeho hranice rádi a často posouvají tam, kde by to mnozí nečekali a vytváří tak svůj osobitý zvuk i styl. Kromě interpretací přejatých skladeb leží jejich těžiště též ve výrazné autorské tvorbě, zejména z dílny skladatele Petra Wajsara. Říká se o nich, že jejich hudba dává vzpomenout na legendární vokální tělesa Singers Unlimited či Manhattan Transfer, i když jdou vlastní, originální cestou.

Projekční sál Cosmorama (projekce na klenbu nad sálem)
Vstupné 350 Kč
Děti 250 Kč

Koncert kapely Jazz Blend

30. ledna 2018 od 19:00.
Jazz jen pro starý? Omyl! Pod hvězdnou oblohou pražského Planetária zahraje (věkem) mladá kapela Jazz Blend. Přijďte se na vlastní uši a oči přesvědčit, že když se řekne „jazz“, není to zas taková nuda, jak by se mohlo zdát 😉

Klasické jazzové a swingové standardy v originálním provedení Jazz Blendu.

Kapela Jazz Blend vznikla původně jako jazzové trio (housle, kytara, tuba), ale postupem času se ke kapele nabalovalo víc a víc muzikantů.

Momentálně Jazz Blend hraje v sestavě:
zpěv – Anežka Gojdová
housle – Eliška Gojdová
saxofon / klarinet – Jiří Grosman
kytara – Jakub Trnavský
piano – František Kment
suzafon / tuba / trumpeta – Martin Masáček
bicí – Ondřej Gojda
 

Projekční sál Cosmorama (projekce na klenbu nad sálem)
Jednotné vstupné 75 Kč