Jsme Planetum!

Vážení návštěvníci,
od 1. listopadu pražské planetárium společně s oběma hvězdárnami (Štefánikova hvězdárna na Petříně a Hvězdárna Ďáblice) spadá pod značku Planetum.

S tím je spojena i spousta změn včetně nového loga a celkové vizuální podoby. V současné době se pracuje na nových webových stránkách www.planetum.cz, které jsou společné pro všechna tři střediska. V brzké době se můžete těšit i na společné facebookové stránky.

Jednotným cílem planetária a hvězdáren, tedy cílem značky Planetum, je poskytnout vám nejširší vesmírnou nabídku v ČR.
V pražském planetáriu můžete na největší promítací ploše v republice pozorovat hvězdy, ať je venku tma nebo světlo, jasno nebo deštivo. Kromě toho zde můžete shlédnout filmy promítané na celou oblohu (kopuli), které vás doslova obklopí. Na hvězdárnách zase máte jedinečnou možnost pozorovat skutečnou oblohu dalekohledem – a to nejen hvězdy a planety v noci, ale třeba i slunce ve dne. Můžete zde pozorovat astronomické úkazy, jako jsou zatmění slunce či měsíce nebo třeba přechody planet přes slunce. Na hvězdárně také poznáte, jak vypadají a fungují dalekohledy.

Hvězdárny a planetárium nyní spojily své síly, aby Vás pod značkou Planetum rozmanitými způsoby co nejblíže přiblížily k vesmíru a poskytly vám ještě lepší zážitky.