Bezbariérové Planetárium

Bezbariérový přístup do objektu nebyl v minulosti komplexně vyřešen, protože při stavbě objektu v padesátých letech nebylo s bezbariérovým přístupem počítáno. V posledních letech byly provedeny některé dílčí úpravy (zejména v sálech), zřízeno bylo bezbariérové WC, stále však chyběla příjezdová rampa pro vozíčkáře nebo celkové řešení přístupu do sálů. I přes tato úskalí byly však již několik let bez problémů realizovány návštěvy jak handicapovaných dětí integrovaných do běžných školních tříd, tak i samostatných skupin handicapovaných osob.

Na jaře roku 2006 byl zkolaudován bezbariérový přístup do veřejně přístupných prostor Planetária počínaje příjezdovou rampou, přes komunikační systém a schodovou plošinu až po výtahovou šachtu umožňující přístup do všech sálu v budově.

S čím je nutno při návštěvě planetária počítat:

Stále ještě platí vyhláška hl. m. Prahy č. 6/2001 Sb., podle které musí invalidní občan, dopravující se vozidlem, žádat předem OMZ MHMP o povolení příjezdu k objektu.
Pro přístup do objektu a do sálů je třeba použít komunikační systém (venkovní a vnitřní přivolávače), kterým si přivoláte obsluhu vstupu, plošiny či výtahu.

Prostor pro vozík ve výtahu je 75×125 cm. Větší vozíky se do výtahu nevejdou.

Návštěvu skupin handicapovaných osob, prosím, dohodněte předem. Pokusíme se pro Vás najít vhodný termín, tak, abyste měli na přesuny dostatek času.