Možnosti komerčních prezentacíVesmír, astronomie, kosmonautika – pojmy, které si každý člověk podvědomě spojuje s novými objevy a vynálezy a se špičkovými technologiemi. Planetárium je díky svému technickému vybavení nejen schopno vytvořit téměř dokonalou iluzi vesmíru, ale s pomocí dalších technických prostředků umožnit unikátní prostředí pro prezentaci Vaší firmy nebo Vašich výrobků, která má šanci stát se pro vaše klienty jedním z příjemných a nezapomenutelných zážitků.

 

Planetárium Praha

je největším planetáriem v České republice. Průměrem projekční kopule 23 m se řadí k největším na světě. Kromě sálu Cosmorama je v budově k dispozici ještě sál Starvid, foyer, terasa a prostor před planetáriem. Ročně navštíví planetárium 100 tisíc návštěvníků, přes polovinu z nich tvoří děti a mládež v rámci školní výuky. Zbytek tvoří návštěvníci odpoledních, večerních pořadů a víkendových pořadů.

Od roku 2014 je sál Cosmorama vybaven unikátním digitálním planetáriem Skyskan Definiti 8K. Podobných systémů je po celém světě pouze 11. Šest superpojektorů promítá na kopuli přes přes 48 miliónů obrazových bodů.

 

Komerční prezentace

Primárním úkolem Planetária Praha je astronomické a přírodovědné vzdělávání. Proto je množství komerčních akcí omezeno na maximálně deset do roka. Můžete si být tak jisti, že Vaší akci pořádáte ve skutečně exkluzivních prostorách.

V Planetáriu se pořádají zpravidla večerní společenské firemní akce, ale výjimkou nejsou ani celodenní konference. Samostatnou kategorií jsou koncerty nebo audiovizuální projekty.

V době konání komerčních akcí je celé Planetárium uzavřeno pro veřejnost. Výjimkou jsou konference v sále Starvid, který je svým způsobem nezávislý na zbytku Planetária.
 

Sál COSMORAMA

Kruhový sál o průměru 23,5 m pro 230 diváků. Strop sálu tvoří kopule, na kterou se promítá hvězdná obloha a ostatní vizuální efekty. V sále jsou instalována dvě unikátní planetária – optickomechanické planetárium Cosmorama a digitální planetárium Skyskan Definiti 8K. Oba systémy představují světovou špičku, i když každý v jiném oboru. Sál je klimatizován a je vybaven velmi pohodlnými křesly.

V sále je zvuk Digital Surround 7.1 a je k dispozici samostatný projektor pro přednášky. Protože je možné v sále dosáhnout téměř naprostou tmu, je vhodný i pro vystoupení využívající různé světelné a optické efekty.

Při plánování akcí je třeba brát v úvahu specifika sálu.
 

Sál STARVID

Od podzimu 2016 je sál vybaven datovým projektorem s nativním rozlišením 4K a digitálním planetáriem Skyskan Definiti, které promítá na širokoúhlé plátno 4 x 8 metrů. Samozřejmě je možné připojit i vlastní laptop nebo blue-ray přehrávač. Zvuk je v systému Digital Surround 5.1. Kapacita sálu je 94 míst. Zadní část sálu lze využít pro menší raut. Sál tak tvoří v rámci Planetária nezávislý celek. Sál je klimatizován.


 

Foyer

Zde je instalována stálá expozice astronomie a kosmonautiky. Prostor lze využít pro raut. V prostoru foyeru jsou umístěny výstavní exponáty, které není možné odstranit.
Foyer je klimatizován.

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA FOYER

 

 

Terasa


Terasa nabízí zvláště v letních měsících možnost uspořádat příjemné pohoštění. Vždy je ovšem třeba počítat s případnými rozmary počasí

To samé platí i pro plochu před Planetáriem

 

Pokládáme za nutné Vás upozornit na úskalí, která mohou nastat:

 • Planetárium je specifický prostor a tato specifika je třeba respektovat.

 • Planetárium Praha nachází v parku první kategorie, do něhož je zakázán vjezd. K dispozici je velmi omezený počet povolení k vjezdu, oproti minulým létům nelze žádat o povolení k vjezdu na konkrétní akci. Možnost parkování je na placených parkovištích v areálu Výstaviště Holešovice.

 • Termín akce je třeba zamluvit s dostatečným předstihem. Z technicko-organizačních důvodů není možné realizovat víc než jednu akci do měsíce, kromě toho řada termínů je na dlouhou dobu dopředu blokována školami.

 • Vzhledem ke složitosti systémů a jejich časovému vytížení se za optimální čas přípravy pokládá 1 měsíc. Touto dobou se rozumí čas od předání podkladů pro přípravu do okamžiku konání akce.

 • Catering musí být kompletně vybaven, Planetárium nedisponuje žádným vybavením, které by mohlo pro tyto účely zapůjčit (stoly, chladící a ohřívací zařízení, sklo …)

 • V sálech je přísný zákaz konzumace potravin, pití a kouření. Jídlo a pití je povoleno ve foyeru. V sálech platí zákaz používání mobilních telefonů (telefony musí být vypnuty).

 • Platební podmínky: 70% z dohodnuté ceny do 5 dnů před akcí, 30% do 1 týdne po akci.

   

  Pro informaci uvádíme nejčastěji vyžadovaný typ prezentace

 • Večerní prezentace produktu spojená s rautem:

 • Vlastní akce začíná v 19:00, hosté přicházejí.

 • Ve foyeru je připraven welcome drink, čeká se na příchod většiny hostů.

 • Po příchodu hostů se všichni přesunou do sálu Cosmorama, kde je připravena vlastní prezentace.

 • Po úvodu začíná krátká show (5-15 min), speciálně připravená pro Vás.
 • Následuje Vaše vlastní prezentace. Záleží jen na Vás, omezíte-li se pouze na použití notebooku, nebo zda využijete další technické možnosti, které nabízí sál Cosmorama.

 • Celkový pobyt v sále Cosmorama cca 1 h.

 • Raut ve foyeru 20:30 – 23:00.

 • Planetárium je pro Vás rezervováno od cca 15:00 do 0:00 (příprava prostor, catering …)

 • V ceně je cca hodinová technická zkouška.

  Cena za takovouto prezentaci (samozřejmě bez cateringu) se pohybuje od 80 do 100 tisíc Kč, v případě velmi složitého programu (laser, speciální efekty…) může dosáhnout až 120 tisíc Kč. Přesnou cenu lze ovšem stanovit až na základě Vašich konkrétních požadavků.

  V sále Starvid se cena za prezentaci (bez cateringu) pohybuje od 40 do 80 tisíc Kč.

  Cena za využití terasy planetária se pohybuje mezi 15 – 25 tisíci Kč, ale není možné jí pronajmout samostatně.

  Doporučujeme využít doprovodnou projekci planetária připravenou přímo na míru pro Vaši akci. Samozřejmě je možné objednat projekci některého standardního pořadu planetária, ale riskujete, že ho někteří Vaši hosté již viděli.

  CENY JSOU BEZ DPH.
     V případě Vašeho zájmu uspořádat prezentaci v pražském Planetáriu
  Vám rádi poskytneme bližší informace.

  Kontaktujte nás, prosím, na:

  telefon: 220 999 001 (Ing. Petr Rezek)
  email: rezek@planetarium-cz.vasestranky.cz

   

  Reference

  Ze seznamu firem, které u nás uspořádaly prezentace, jsme vybrali:

  2018

  Ministerstvo životního prostředí

  2017

  Billa
  CoPharm
  G2 Server CZ
  IMA s.r.o.

  2016

  Sprinx
  Nike

  2015

  koncert BIOSPHERE
  Lékařské sympozium
  IBM
  Audemars Piguet
  DNV GL Business Assurance

  2014

  VŠCHT Praha
  Sprinx
  Oracle

  2013

  Unilever, a.s.
  PRO-ZETA a.s.
  Citibank Europe plc
  ČSOB
  RWE

  2012

  DELL
  MERITIS
  Ministerstvo životního prostředí ČR
  FAN BASE
  ČSOB

  2011

  ABAS ČR
  DELL
  RWE
  COMPAREX-EMC
  PRE
  NIX CZ

  2010

  ASTRA
  ČSOB
  RENAULT
  Ministerstvo dopravy ČR

 •