Setkání s kosmonautem 2017
 • FOTOGALERIE ZE SETKÁNÍ  21. dubna 2017 v 11.30 hodin
  navštíví Planetárium Praha kosmonaut Jurij Baturin


  Do vesmíru se vypravil dvakrát v letech 1998, když letěl v kosmické lodi Sojuz TM-28 k orbitální stanici Mir. O tři roky později, v roce 2001, letěl podruhé se Sojuzem TM-32 k Mezinárodní kosmické stanici ISS. Cílem letu bylo vyměnit dosluhující kosmickou loď Sojuz TM-31, která byla delší dobu zaparkována jako záchranná loď u orbitální stanice ISS. Spolu s ním letěl kosmický turista Američan Dennis Tito. Na stanici strávili 7 dní a pak se v lodi Sojuz TM-31 vrátili na Zem.

  Ve vesmíru strávil celkem 19 dní 17 hodin a 44 minut.

  Jurij Baturin má inženýrský diplom z fyziky, kromě toho je doktorem práv, absolvoval fakultu žurnalistiky a Diplomatickou akademii se specializací na „Mezinárodní vztahy“. 10 let pracoval jako inženýr v Raketo-kosmické korporaci „Energie“ na přípravě systémů orientace pro kosmické lodě.

  V 11:30 hodin se v Planetáriu uskuteční setkání s panem Baturinem o letu do vesmíru, pobytu na vesmírné stanici i pohledu na naši modrou planetu z vesmíru.

  Studenti budou mít samozřejmě možnost klást otázky.

  Vstup na akci je pro studenty a doprovod zdarma,
  pro veřejnost je vstupné jako na výstavu.
  Prosím dejte nám co nejdříve vědět, zda máte zájem se s Vašimi studenty zúčastnit, protože počet míst je omezen a zájem o akci je velký.

  Objednávejte:
  na tel. čísle 220999001-3 nebo
  e-mailem na planetarium@planetarium-cz.vasestranky.cz