Den dětí 1. 6. 2017

Na Den dětí ve čtvrtek 1. června jsme pro naše nejmenší i o trochu větší dětské návštěvníky zařadili mimořádná dětská představení.

 

13.30 hodin

Vesmír kolem nás

od 8 let

Pořad seznamuje s nejdůležitějšími objekty naší sluneční soustavy. Řekneme si základní informace nejen o Slunci, Zemi a planetách, ale i o hvězdách a menších tělesech sluneční soustavy, jako jsou měsíce, planetky, komety a trpasličí planety. Na noční obloze si ukážeme souhvězdí typická pro daná roční období. Pohledem z dálky si vysvětlíme proč se střídají den a noc, proč Měsíc mění svou tvář na obloze i proč se střídají roční období. Pomocí planetária nahlédneme do nejvzdálenějších koutů vesmíru.

 

15.00 hodin

Anička a Nebešťánek – letní příběh

od 4 let

Anička jede k babičce na prázdniny. Už se moc těší na staršího kamaráda Toníka. Toník už půjde po prázdninách do školy, proto všemu rozumí. Prozradí Aničce tajemství, jak může nalézt v přírodě sever pomocí hvězdy Polárky. Jenže Anička Polárku na obloze nevidí a žádný sever hledat nechce, protože vůbec neví, co to je.
S Nebešťánkovou pomocí Anička pochopí, co jsou světové strany, proč nemůže z oblohy spadnout kolo od Velkého vozu, že souhvězdí jsou jenom “jako” a Mléčná dráha není rozlité mléko. A samozřejmě ani tentokrát nechybí dobrodružný výlet do vesmíru s Nebešťánkovým létajícím talířem.

 

17.30 hodin

Pozorujeme oblohu

od 8 let

Země z vesmíru je nepatrná, ale pro nás pozemšťany, je nejdůležitější z celého vesmíru. Abychom se o tom přesvědčili, prozkoumáme podrobněji tělesa naší sluneční soustavy – především Slunce, Zemi, Měsíc, planety; asteroidy, komety a trpasličí planety. Po prohlídce sluneční soustavy se vrátíme zpět na Zemi a podíváme se na některá místa naší modré planety. Seznámíme se s pestrostí Země od rovníku až k pólům, i ze změnami přírody od jara do zimy.
Na závěr si ukážeme hvězdy a souhvězdí typická pro daná roční období a nezapomeneme ani na hvězdokupy, galaxie a další vesmírné objekty, které se ukrývají na obloze mezi hvězdami.

 

Prohlédnout si můžete také stálou ASTRONOMICKOU VÝSTAVU
s řadou interaktivních exponátů včetně 4D simulátorů, které umožňují unikátní projížďku po Marsu a po Měsíci.

 

Jedna z posledních možností shlédnout mimořádnou unikátní výstavu KOSMICKÁ MÓDA.

 

Planetárium si vyhrazuje změnu programu
v době konání speciálních akcí a z technických důvodů